Soru: Periscope Android Nasıl Indirilir?

Periscope nedir indir?

Scope ( Periscope ) Android, Twitter’ın canlı yayın uygulaması ve Google Play’de en çok indirilen Android uygulamaları arasında. Scope ( Periscope ) sosyal medya devi Twitter tarafından kullanıcılara sunulan ve her kullanıcının kendi canlı yayınını yapabilmesine olanak tanıyan bir video paylaşım uygulaması.

Scope canlı yayın nasıl yapılır?

Periskop’da canlı yayın yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Akıllı telefonunuzdaki Periskop uygulamasını açın.
 2. Kamera simgesi sağ alt köşedeki düğmeye tıklayın.
 3. Canlı akışınıza bir açıklama ekleyin.
 4. Canlı Etkin’e dokunun.
 5. Canlı akışını sona erdirmek için aşağı hızlıca kaydırın ve Yayını Durdur’u tıklayın.

Scope nasil girilir?

15 Aralık 2020 itibariyle güncelleme: Scope ve Süper Yayıncı programı 31 Mart 2021 tarihinde kapatılıyor.

 1. Scope uygulamasında, Yeni Hesap Oluştur’a dokunun.
 2. Sonraki ekranda, Facebook’a dokunun.
 3. Facebook hesabınıza giriş yapın.
 4. Scope kullanıcı adını seçin.

Scope nasıl bir uygulama?

Dünya simgesine tıklayarak erişebileceğiniz harita, dünyanın dört bir yanındaki canlı ve tekrar yayınlara erişmenize olanak tanır. Haritada yeni bir yere yakınlaştırdığınızda, Scope o bölgedeki canlı ve tekrar yayınları yükler. Bir yayın yalnızca, yayıncı, konumunu paylaşıyorsa haritada gösterilir.

Periscope sese alma nasıl yapılır?

Yeni özellikten yararlanabilmek için normal canlı yayın açma ekranına gitmeniz gerekiyor. Ardından mikrofon ikonunu sadece sesli yayın açma tercihini belirlemek açıp kapatabilirsiniz. Böylece takipçilerinizle sanki radyo yayını sunuyor gibi iletişime geçmeniz mümkün hale geliyor.

You might be interested:  FAQ: Android Root Atma Ne Işe Yarar?

Periscope a nasıl üye olunur?

Artık kullanıcılar Twitter hesabına sahip olma zorunluluğu olmadan, sadece telefon numaralarıyla kaydolarak Periscope ‘u kullanabilecekler. Bunun için açılış ekranında yer alan “Telefon Numarasıyla Kayıt Ol ” butonuna tıklamak ve ardından telefona gelen doğrulama kodunu girmek yetiyor.

Periscope da canlı yayın nasıl izlenir?

İşte Periscope ‘da canlı yayın izleme işlemi… – Açılan ekranın alt bölümünde bulunan televizyon simgesine dokunduğunuzda karşınıza gelen İzle ekranından dilediğiniz yayına dokunun.

Canlı yayın hangi uygulama?

En İyi ve Popüler Canlı Yayın Uygulamaları 2021

 • Twitch.
 • Discord.
 • Bigo Live (bigo. tv )
 • WatchESPN.
 • Twitter Scope.
 • Instagram Live.
 • Facebook Live.
 • Youtube Live Streaming.

Twitter’dan canlı yayın nasıl yapılır 2021?

Tweet oluşturucudan simgesine dokunun. Alt kısımdaki Canlı moduna dokunun. Seyircilerin yayınınıza katılma isteği göndermelerine izin vermek için sağ üstteki simgesine dokunun. Yayınınızı başlatmak için Canlı Yayına Geç’e dokunun.

Scope bitti mi?

Scope uygulamaları, 31 Mart 2021 tarihinden itibaren artık kullanılamayacaktır.

Scope ne olacak?

Twitter, canlı yayın platformu Scope ‘un fişini çekmeye karar verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Scope, son yıllarda ciddi miktarda kullanıcı kaybetti ve artık sürdürülemez hale geldi. Platform, Mart 2021 itibarıyla yolun sonuna gelecek.

Scope sesli konuşma nasıl yapılır?

Uygulamayı güncelledikten sonra Twitter’ın yeni mesaj yazma ekranına gidip “Canlı” butonuna tıklattıktan sonra standart canlı yayın arayüzünü göreceksiniz. Burada yer alan mikrofon ikonuna tıklattığınızda ise sadece sesli canlı yayın özelliğini açma ve kapatma seçeneğini bulacaksınız.

Scope uygulaması ne işe yarıyor?

Periscope veya Türkiye’de Scope, iOS ve Android platformları için geliştirilen görüntülü canlı yayın uygulamasıdır. Uygulama, Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirildi.Yayın hayatına başlamadan 2015 yılında Twitter tarafından satın alındı.

You might be interested:  Sık sorulan: Data Android Recovery Nasıl Kullanılır?

Periskop nasıl bir uygulama?

Periskopta iki yansıtıcı ayna veya prizma bulunur. Birinci ayna hedeften gelen ışıkları doksan derece kırarak aşağı doğru yansıtır. İkincisiyse bu gelen ışıkları tekrar doksan derece kırarak yatay yönde göze iletir. Periskobun bu özelliği teleskobik yapı ile güçlendirilir.

Twitter scope nedir?

Scope ve Twitter iOS ve Android uygulamalarında, bir izleyici oynata basması veya yayına tam ekran katılmasıyla birlikte sayılır. Otomatik oynatma izleyicileri, 3 saniyelik bir eşiğin ardından sayılır, bu da Twitter ‘da otomatik oynatmanın nasıl takip edildiğiyle tutarlıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector