Hızlı Cevap: Android Rar Dosyası Nasıl Açılır?

RAR dosyaları nasıl açılır?

Bir RAR Dosyasını Açmanın Diğer Yolları

 1. RAR dosyasına sağ tıklayın ve “ WinRAR ile Aç” öğesini seçin.
 2. WinRAR ‘ı başlatmak için çift tıklayın.
 3. WinRAR ‘ı açın ve WinRAR dosya panelinden dosyayı /klasörü seçin.

RAR dosyasını açmak için hangi program gerekli?

En çok kullanılan program WinRAR olmasına rağmen, RAR uzantılı dosyaları açmak için alternatif programlar mevcut. Bu uygulamalar; WinZip, Peazip, 7-Zip ve B1 Free Archiver olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik bu programların da en az WinRAR kadar başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Telefonda RAR dosyası açılır mı?

RAR dosyaları esasında yer kazanmak için sıkıştırılmış birden fazla dosya içeren klasörlerdir. Bazı ücretsiz yazılımların yardımıyla iPhone’larda, Android cihazlarda, Windows ve Mac bilgisayarlarda RAR dosyalarını dizine çıkarabilir ve açabilirsin.

Telefonda dosya sıkıştırma nasıl yapılır?

Dosyalarınızın sıkıştırmasını açma

 1. Android cihazınızda Google Files uygulamasını açın.
 2. Alt tarafta Göz at’a. dokunun.
 3. Sıkıştırmasını açmak istediğiniz.
 4. .
 5. Seçtiğiniz dosyanın içeriğini gösteren bir pop up görünür.
 6. Çıkar’a dokunun.
 7. Çıkarılan dosyaların önizlemesi gösterilir.
 8. Bitti’ye dokunun.

Windows 10 RAR dosyası nasıl açılır?

İçindeki RAR dosyalarını aç Windows 10 “7-Zip” yazan bağlamsal bir menü arayın. Farenizi üzerine getirin ve dosyaları ayıklayın. Bir sonraki pencerede, bir yol seçebilir, RAR dosyası korunuyorsa bir şifre girebilir ve diğer seçenekleri belirleyebilirsiniz. RAR dosyanız şimdi çıkarıldı.

You might be interested:  Android Telefon Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

RAR dosyası ne kadar sıkıştırır?

Bilmenizde fayda var: WinRAR, en iyi sıkıştırma yöntemi seçilmiş olsa bile bazı verilerinizde 5-10 MB lık bir sıkıştırmadan fazlasını yapamaz. Bunun sebebi zaten sıkıştırılmış dosya formatları olan JPEG, PNG, AVI, MP4, MP3’ün daha fazla sıkıştırılamamasıdır.

Dosyaları açmak için hangi program gerekli PC?

Dosyaları sıkıştırmak ve açmak için ihtiyacınız olan her şey WinRAR, Windows 8, 7, Vista ve XP ile uyumludur ve yükleme dosyası 32 ve 64 bit sistemlerle uyumludur. Ayrıca, PC ‘nizde yüklü antivirüs ile bütünleşebilir ve çok çeşitli formatları destekleyebilir.

WinRAR ücretsiz mi?

WinRAR bir paylaşımlı yazılım, yani sharewaredir. Bu programı kullanmadan önce 40 gün boyunca, tamamen ücretsiz olarak, WinRAR ‘ı deneyebileceğiniz anlamına gelir. WinRAR lisansı 50’den fazla dilde Windows, Linux, Mac OS gibi işletim sistemleri için mevcuttur.

RAR dosyası ne demek?

Açılımı Roshal Archive olan Rar, WinRAR programı tarafından kullanılan bir dosya sıkıştırma formatıdır. Dosyaları sıkıştırmak, dosyaları taşıma ve kopyalama işlemlerinde de büyük kolaylık sağlar. Sıkıştırılmış,. rar uzantılı dosyalar, orjinal hallerinden daha hızlı bir biçimde aktarılır.

RAR dosyası nasıl ZIP yapılır?

Dosya veya klasörü sıkıştırmak için

 1. Sıkıştırmak istediğiniz dosya veya klasöre gelin.
 2. Dosyayı veya klasörü basılı tutun (veya sağ tıklayın), Gönder’i seçin (veya üzerine gelin) ve ardından sıkıştırılmış klasörüseçin. Aynı konumda aynı ada sahip yeni bir daraltılmış klasör oluşturulur.

Telefonda ZIP ne demek?

Zip kısaca, sıkıştırılmış dosya demektir. Dosyaları sıkıştırmanız, boyutlarını küçültmeniz anlamına gelir. Böylelikle bu dosyaları daha kısa sürede indirebilir veya birine gönderebileceğiniz gibi daha fazla depolama alanı elde edersiniz.

ZIP uzantılı dosyaları hangi program açar?

ZIP Dosyası Açma Programı Bu programların başında tabiiki WinRAR ve WinZIP programları gelmektedir. Eğer elinizde. zip uzantılı bir sıkıştırılmış dosya varsa, yukarıda iki programı kullanarak bu dosyalarınızı dışa aktarabilirsiniz.

You might be interested:  Sık sorulan: Tor Browser Android Nasıl Kullanılır?

Uygulama sıkıştırma nedir?

Sıkıştırma işlemi bilgisayarda bulunan dosyaların mega byte yada kilo byte cinsinden kapladıkları alanı daha aza indirme işlemidir. İşte bu işlemi yapan programlara da dosya sıkıştırma programları denir. Mantık olarak bu programlar dosyaların kodlarında bulunan boşlukları azaltarak sıkıştırır.

ZIP dosya nasıl normale çevrilir?

Bu dosyayı normal dosyaya çevirebilir, listeleyebilir, ismini degistirebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

 1. Eğer sıkıştırılmış dosyayi normal dosyaya çevirmek istiyorsanız, “Actions/Eylem” bölümünden “Unzip/Zipi aç”a tıklayınız.
 2. Sıkıştırılmış dosyanın içindeki tüm dosyaları göreceksiniz, “OK/Tamam” butonuna tıklayınız.

ZIP dosyası nasıl açılır Windows 7?

dosyaların sıkıştırmasını açma

 1. Dosya Gezgini’ni açın ve sıkıştırılmış klasörü bulun.
 2. Bütün klasörün sıkıştırmasını açmak için sağ tıklayıp Tümünü Ayıkla’yı seçin ve yönergeleri izleyin.
 3. Tek bir dosyayı veya klasörü ayıklamak için sıkıştırılmış klasöre çift tıklayın ve açın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *