FAQ: Gif Nasıl Yapılır Android?

Mobile GIF nasıl yapılır?

Kendi GIF ‘inizi oluşturmaya başlamak için Google Play mağazasından bir uygulama indirmeniz gerekir. Test ettikten sonra, en sevdiğimiz uygulama olarak GIPHY ‘yi bulduk. 2013 yılında başlatılan GIPHY, web’in en popüler GIF veritabanlarından biridir, ancak Android uygulaması kendinizinkini oluşturma seçeneğini içerir.

Video GIF nasıl yapılır?

Kayıt butonuna basılı tutarak dilediğiniz uzunlukta bir video çekin. Elbette bir GIF uzunluğunda olmasına dikkat etmelisiniz. Videonuzu çektikten sonra karşınıza çıkan gönderim ekranında GIF ve video seçenekleri göreceksiniz. GIF seçeneğine dokunun.

Programsız GIF nasıl yapılır?

Önce adres satırına gif yapmak istediğiniz videoyu getirin.

  1. Ardından adres satırına gelen url’nin başına gif ekleyin.
  2. Ekranınıza yapılandırma penceresinin gelmesini bekleyin. Burada.
  3. Başlığınızı oluşturun ve “Create GIF ”e tıklayın.
  4. Tüm sosyal medya mecralarında paylaşabileceğiniz kısa klibiniz hazır

WhatsApp GIF nasıl kullanılır?

Android ‘de WhatsApp ‘tan GIF gönderme:

  1. Adım #1: WhatsApp uygulamasını açın ve mesaj göndereceğiniz kişiyi seçin.
  2. Adım #2: Mesaj yazma bölümünün solunda bulunan emoji simgesine tıklayın.
  3. Adım #3: Ekranın alt kısmında yer alan GIF yazısına dokunarak GIF sekmesini açın.

Bir resmi nasıl GIF yapabilirim?

Eğer mevcut fotoğraflarınızdan veya ekran görüntülerinden GIF ‘ler oluşturmak istiyorsanız doğrudan “Make GIF ” seçeneğine dokunarak albüm ekranınıza gidin. Ardından fotoğraflarınızın yer aldığı albümü seçerek GIF haline getirmek istediğiniz fotoğrafların tümünü seçerek sağ üstteki kırmızı butonla onaylayın.

You might be interested:  Soru: Android Uygulama Nasıl Silinir?

GIF nasıl yapılır?

İpone ve android telefonlarınızdaki videoları gif yapmak için ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız yok. Videonuzu gif ‘e çevirmek için sohbet ekranınızdan + sekmesine tıklayıp galerinizden gif olarak göndermek istediğiniz videoyu seçiyorsunuz. Seçtikten sonra ekranın üst kısmında sarı bir çubuk olacak.

YouTube videosu nasıl GIF yapılır?

İlk olarak YouTube ‘a giriş yapın, ve istediğiniz bir videonun altındaki Paylaş butonuna tıklayın. Burada karşınıza ekle, e-posta gönder ve GIF seçenekleri çıkacak. GIF seçeneğine tıkladıktan sonra videonun içinden 6 saniyelik bir kısmı GIF yapmak için seçin ve ardından Oluştur’a tıklayın.

GIF oluşturma ne demek?

Gifler özellikle kullanılacak birkaç farklı fotoğrafın bir araya getirilmesiyle ya da video içerisinden belirlenen kesitlerin alınması ile oluşturulmaktadır. Fotoğrafları kullanarak GIF hazırlamak isteyenler farklı fotoğrafları bir araya getirerek işlem yapabilirler.

GIF kaç saniye olur?

Bir GİF minimum 1 saniye olabildiği gibi, 45 saniye de olabilir.

Iphone fotoğraf nasıl GIF yapılır?

Fotoğrafı bir GIF ‘e dönüştürmek için Canlı Fotoğraf ‘ı açın ve alttan yukarı kaydırın. Döngü, Sıçrama ve Uzun Pozlama seçeneklerini göreceksiniz – animasyonunuz için Döngü veya Sıçrama’yı kullanın. Döngü, üç saniyelik Canlı Fotoğrafı bir döngü içinde sessizce oynatır ve Canlı Fotoğrafı bir GIF ‘e başarıyla döndürür.

Instagram GIF nasıl yapılır?

GIPHY Cam’i açıp Kamera ikonuna tıklayın ve videoyu seçin ya da o anda kendiniz kaydedin. Ardından yollamak istediğiniz GIF ‘i seçerek ‘>’ tuşu ile GIF formatına dönüştürün. Next butonu ile Instagram ‘ın kabul ettiği bir video formatına çevirin.

PNG nasıl GIF yapılır?

PNG ‘i GIF ‘ye dönüştürme yöntemi

  1. png dosya(lar)ı yükleyin. Dosyaları bilgisayar, Google Drive, Dropbox, URL’den veya sayfa üzerinden sürükleyerek seçin.
  2. gif yi seçin. gif ya da sonuç olarak ihtiyacınız olan diğer formatlardan birini seçin (200’den fazla format desteklenir)
  3. gif ‘nizi indirin.
You might be interested:  Soru: Android Ne Zaman Kuruldu?

Hareketli Sticker nasıl yapılır?

1- Android telefonunuza buraya tıklayarak Sticker maker uygulamasını yükleyin. 2- Sticker maket uygulamasını açın ve “Yeni etiket paketi yarat” yazısına basın. 3- Etiket paketiniz için ad yazın ve “Oluştur”a girin. 4- Animasyonlu etiketlerinizi eklemek için az önce oluşturduğunuz pakete girin.

WhatsApp animated GIFs nedir?

WhatsApp üzerinden arkadaşlarınıza GIF göndermekten hariç olarak, WhatsApp ‘ın ünlü GIF servisi GIPHY ile anlaşmasıyla birlikte popüler GIF ‘lere anında ulaşabileceksiniz. Gelen güncellemeyle aynı zamanda 6 saniyelik videolarınızı da GIF ‘lere dönüştürebilecek ve arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

WhatsApp GIF nereden alınır?

Peki bu GIF ‘leri nerden bulacağız? Şu anda GIF göndermek için kullanabileceğimiz en kolay yöntem GIPHY adlı uygulamayı kullanmak. GIPHY sayesine farklı konularda binlerce GIF ‘e ulaşabiliyor, beğendğimiz GIF ‘i WhatsApp ile gönderebiliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector